Logo
Nahrávám
Cesta

Gorilí stopovací safari v Ugandě

5 dní, 4 nociEntebbe, Neproniknutelný les Bwindi
Ikona
Dobrodružství
Ikona
Divoká zvěř
Ikona
Trekking
Stopujte horské gorily na soukromém safari s průvodcem v neproniknutelném lese Bwindi
Vaše cesta v kostce

Prozkoumejte horské svahy pokryté mlhou při hledání kouzelných okamžiků, které strávíte sledováním spletité interakce rodin horské gorily.

Seznamte se s těmito fascinujícími primáty v srdci světového dědictví UNESCO známého jako Neproniknutelný les Bwindi (Bwindi Impenetrable forest).

Sledujte skupiny horských goril, které žijí chráněné v této husté síti révy a keřů, budete odměněni vzrušujícími okamžiky, kdy na místě můžete pozorovat jejich komplexní sociální strukturu.

Projděte se hustými háji a bambusovými lesy, které se rozprostírají po sérii strmých hřebenů a obdivujte ekologickou jedinečnost a přírodní krásu tohoto odlehlého horského ráje.

1 noc Entebbe | 3 noci Neproniknutelný les Bwindi

Špetka z toho, co můžete očekávat...

Den 1: Entebbe

Po příjezdu na letiště Entebbe se setkáte se zástupcem, který vás odveze do hotelu The Boma.

Stabilní růst Ugandy se odráží na moderních ulicích Kampaly, eklektického hlavního města, kde se nachází různorodá směs restaurací, zábavních míst a luxusních hotelů. Nachází se na mokřadech, které kdysi tvořily oblíbené lovecké revíry krále Mutesy I. Město je známé svými sedmi krásnými kopci. Je také domovem paláce krále Bugandy, království z 13. století, stejně zde najdete velkolepé hroby, mešity a katedrály. Živé městečko Entebbe spojuje hlavní město s mezinárodním letištěm na břehu jezera Victoria. Nabízí široký výběr malých, komfortních pokojů a klidnou a přátelskou atmosféru Je to ideální místo k zastavení na cestě z nebo do ugandské safari.

Hotel Boma se nachází 10 minut od letiště Entebbe. Je to kombinace moderního komfortu a šarmu s charakterem čtyřicátých let 20. století. Všechny pokoje jsou individuálně zařízené ve směsi afrických a evropských dekorací a odrážejí koloniální architekturu. K dispozici jsou také bar, restaurace, bazén, pláž a internet. Boma je dlouholetou oblíbenou zastávkou mnoha návštěvníků Ugandy.

Prožijte jednu noc v hotelu The Boma v soukromé zahradní místnosti. Váš pobyt zahrnuje snídaně.

Den 2-5: Neproniknutelný les Bwindi
  • Nastupte na pravidelný let z letiště Entebbe do Bwindi.
  • Přejděte do lesa, abyste strávili čas s rodinou horských goril v Bwindi. Zhruba polovina celosvětové populace goril žije v Národním parku Bwindi Impenetrable Forest.
    • Túra může být někdy těžká a zdlouhavá, ale když zaznamenáte nádherný stříbrný záda gorily a její rodinu, vaše námaha bude stát za to. Při pozorování zvířat budou návštěvníci doprovázeni maximálně šest metrů od goril. Gorily můžete před návratem na základnu pozorovat až hodinu.
  • Vezměte si příručku a dalekohled pro fantastickou prohlídku ptáků cestou prastarým deštným pralesem. Park je domovem působivých 350 druhů, z nichž vás mnohé potěší, když si odškrtnout svůj seznam na této 2-3 hodů exkurzi, která je vedena zasvěceným průvodcem.
  • Vezměte se na 3hodinovú objevnou cestu podél klikaté stezky ohraničené exotickou, smaragdovou vegetací, abyste se stali svědky šumivého spektátlu u vodopádu Munyaga.
  • Pořádně si uvažte turistické boty na toto celodenní dobrodružství, protože se začíná 3hodinovou túrou přes les do osady Batwa. V parku žijí okouzlující Pygmejové z Batwy, známí také jako "strážci lesa", a je to kmen lovců a sběračů, který žije v souladu s divokou přírodou tohoto starobylého parku již tisíce let.
    • Na této usedlosti Batwa sledujte, jak ženy připravují, vaří a podávají jídlo. Oslovte lékaře a dozvíte se o léčivých vlastnostech svaté lesní flóry.
Den 5: Entebbe

Po úchvatné snídani se přesunete na letadlo pro plánovaný let do Entebbe. Po příletu do letiště Entebbe budete přesunut na váš mezinárodní let.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Pobočka: trhy USA a Velká Británie - Nico Van Zyl, generalní manažer. Volejte +44 7849 911 362 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Foto Safari Afrika
Roman Wildlife Foundation