Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Indický oceán
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevujte ostrovy Indického oceánu

Ostrovy v Indickém oceánu lákají milovníky slunce, písku a azurově modré vody - počínaje životem kypícím ostrovem Mauricius, přes Zanzibar bohatý na historické památky až po idylické korálové ostrovy Seychel, Mozambiku a Malediv.

Tyto úžasné tropické destinace pyšnící se neposkvrněnými plážemi s pískem jemnějším než prášek nabízejí širokou škálu vodních sportů, kulturního vyžití a vzrušujících zážitků při pozorováni mořské fauny i flóry.

V příjemně teplých, průzračných vodách Indického oceánu se příznivcům šnorchlování či potápění naskytne nádherný pohled na různobarevné korálové útesy, které jsou útočištěm stovek druhů ryb a celé řady mořských savců, včetně endemických druhů.

Image Name for Seo

Oceněními ověnčené luxusní ubytování, výtečná místní kuchyně či lázně a welness světové úrovně jsou pro rodiny s dětmi, skupiny, páry nebo individuální cestovatele zárukou nezapomenutelného pobytu!

Private Safari travel
Ostrov Vamizi

Idylický korálový ostrov &Beyond Vamizi ležící v mořské rezervaci mezi souostrovím Quirimbas u severního pobřeží Mozambiku doslova přitahuje milovníky slunce, písku a azurově modré vody. Vamizi je díky svému tropickému podnebí a nedotčeným plážím s tím nejjemnějším pískem nejen rovnocenným soupeřem Malediv, ale také ideálním rozptýlením a únikem před světem pro rodiny a skupiny. Zatímco divoké a téměř do nekonečna se rozprostírající pláže vybízejí k dlouhým a ničím nerušeným procházkám, průzračné vody Indického oceánu pleskající o mořský břeh zase lákají milovníky šnorchlování a potápěče k prozkoumávání mnohobarevných útesů. Pusťte se s chutí do vynikající svačiny ve stylu trosečníků, připijte si na západ slunce z paluby tradiční plachetnice „dhow“, otestujte svou zručnost při hlubinném rybolovu a přivítejte sezónní příchod mláďat vzácných karet obrovských , které se líhnou v chráněných lokalitách podél ostrova. Tuto destinaci je třeba si vychutnat svým vlastním tempem. V tomto prostředí obnovíte vztahy se svými blízkými a především se sebou samými a užijete si styl života na ostrově v jeho nejlepší podobě. Vody obklopující ostrov &Beyond Vamizi se mohou pochlubit jedním z nejvýznamnějších a zároveň nejohroženějších biotopů západní části Indického oceánu. Nachází se zde totiž více než sto osmdesát druhů neporušených korálů a přes čtyři stovky druhů ryb korálových útesů. Tyto útesy jsou dlouhodobě považovány za jeden z nejzdravějších korálových ekosystémů na světě a stále přitahují příznivce potápění z celého světa – zejména pak výběžek Neptune´s Arm – jedno z nejlepších míst, kde se seznámit s potápěním. Ostrov je rovněž hájemstvím mangrovových lesů, jednoho z nejohroženěnjších biotopů na planetě.

Private Safari travel
Seychely

Seychely – 115 ostrovů nepravidelně rozesetých po Indickém oceánu - zvou návštěvníky k prozkoumání jejich krás. Husté lesy přecházejí do bílých písečných pláží, teplých tyrkysových vod a korálových útesů. Svou rozmanitostí vás okouzlí ptačí rezervace, exotická vegetace, odlehlé zátoky, vrcholky hor a tropické palmy Coco de Mer (Lodoicea Seychelská). Seychely, jejichž veškerá pevnina je zpoloviny chráněným územím, nadále zůstávají neporušenou svatyní pověstné krásy.

Private Safari travel
Zanzibar

Zanzibar je ostrov prodchnutý kulturou a historií. Je místem, které přivábilo dobrodruhy, námořníky a obchodníky ze všech koutů světa. Souostroví Zanzibar ležící v Indickém oceánu je tvořeno dvěma ostrovy Pemba a Unguja (nazývanými také ostrov Zanzibar). Ne nadarmo se Zanzibaru přezdívá „Spice Island“ (Ostrov koření) díky rozmanitosti vynikajícího koření, jež se pěstuje na mnoha plantážích tohoto ostrova. Stone Town (Kamenné město), světové dědictví Unesco , se pyšní bludistěm klikatících se uliček, rušných tržišť, překrásně vyřezávaných dřevěných dveří, úchvatných mešit a velkolepých arabských sídel. Další zajímavostí, kterou si na Zanzibaru nesmíte nechat ujít, je lesní rezervace Jouani, která je domovem vzácného druhu opice - guerezy zanzibarské a přežvýkavce chocholatky zanzibarské.

Private Safari travel
Mauricius

Barvami hýřící Mauricius, ostrovní stát vulkanického původu obklopený teplými vodami Indického oceánu, je rájem milovníků slunce, pláží, vodních sportů a kultury. Tato úžasná destinace je domovem zhruba sedmi set druhů rostlin a vzácných ptáků, jako je růžový holub a poštolka, jakožto i bezpočtu druhů mořských živočichů, díky nimž je potápění a šnorchlování jednou z nejznámějších aktivit v zemi. Navštivte Grand Baie, mekku nákupů a zábavy, zříceninu Balaclava od níž jen co by kamenem dohodil leží Baie aux Tortues (Želví zátoka ), kterou takto v 17. století pojmenovali námořníci pro hojnost výskuty želv. Nechte se pohltit shonem Flacq Market (největším tržištěm pod širým nebem v zemi), nebo se oddejte lenošení na nejkrásnější pláži Mauricia – Ile aux Cerf a objevujte soutěsky řeky Black River. Na Mauriciu na každého z vás čeká spousta dobrodružných zážitků.

Private Safari travel
Mozambik

Tato perla Indického oceánu se může pochlubit 2500 kilometry (1 550 mílemi) panenského pobřeží na pevnině a řetězem okouzlujících, idylických, tropických ostrovů, které se na azurově modré hladině teplých vod Indického oceánu třpytí jako diamanty. Kam až oko dohlédne se rozprostírají sněhobílé pláže s jemný pískem lemované kokosovými palmami. Mozambik si zachoval ráz výjimečné destinace, neboť mnohé ostrovní i pevninské pláže jsou izolované a odlehlé, čímž cestovatelům poskytují ideální únik před hlučícím davem. Zde nenajdete golfová hřiště ani nákupní centra. Neponičené přírodní krásy a bohatý podmořský život doslova katapultovaly tuto zemi na vrchol žebříčku popularity jakožto cíl svatebních cest, potápěčů a náruživých milovníků vodních sportů.

Private Safari travel
Maledivy

Řetěz ostrovů tvořících Maledivy obklopují tmavomodré vody oceánu, kde se výborně daří korálovým útesům a kde září pláže s nejjemnějším bílým pískem. Maledivy jsou dokonalou destinací, jež vám umožní se odreagovat povalováním se v houpací síti se sklenicí vynikajícího koktejlu, anebo těm o trošku aktivnějším nabídne prvotřídní šnorchlovací a potápěčské výlety za prozkoumáním zářivě barevných korálových útesů. Nadto se vody obklopující ostrovy mohou pyšnit deseti až dvanácti druhy velryb a delfínů, které můžete pozorovat. Na ostrovech se rovněž nacházejí přední světová letoviska nabízející skutečné kulinářské zážitky, dech beroucí možnosti ubytování a blahodárné lázeňské kúry.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Pobočka: trhy USA a Velká Británie - Nico Van Zyl, generalní manažer. Volejte +44 7849 911 362 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Foto Safari Afrika
Roman Wildlife Foundation