Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Jižní Afrika
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Jižní Afriky

Úchvatné scenérie, malebné pobřežní vesnice, kosmopolitní města a vzrušující Big Five safari

Nachází se na špičce afrického kontinentu a je obklopen dvěma oceány. Jižní Afrika se může pochlubit úchvatnými scenériemi, malebnými pobřežními vesnicemi a kosmopolitními městy, které mohou být kombinovány s opravdu vzrušujícím safari Big Five South African.

Jedna z nejlepších turistických destinací po celém světě. Jižní Afrika je domovem jedné z největších přírodních rezervací na světě, proslulého národního parku Kruger, stejně jako jednoho z nejvíce oslnivých a malebných měst, Kapského Města a jeho okolí Winelands. Neuvěřitelná destinace, poskytují dramatické kontrasty, rozmanitost krajiny, velkolepé kulturní dědictví a nádhernou divočinu a parky.

Image Name for Seo

Je to fantastická destinace pro celou rodinu, která je ideální pro romantické svatební hostiny, dobrodružné cestující, kteří touží po objevování řady adrenalinových aktivit, nadšenci jídla pokoušeli ochutnat naše jedinečně chutné místní chutě melktartů, koeksistů a našeho slavného braaisu. Naše kulinářská scéna je světově proslulá a Kapské Město je útočištěm vznešených restaurací a nejlepších vín. Dejte se do složité historie Jihoafrické republiky a zopakujte kroky těch, kteří pomohli vykouzlit podmanivou zemi, na kterou jsme dnes tak hrdí. Pokud jednoduše hledáte úvod do zázraků tohoto kontinentu, pohostinnost a teplo lidí vás přivítá s otevřenou náručí.

Private Safari travel
Národní park Kruger

Světově proslulý národní park Kruger je největší rezervací Jižní Afriky a jednou z nejkrásnějších svatyní divočiny na světě. Národní park Kruger má téměř dva miliony hektarů neomezené africké divočiny, v níž se pohybuje více druhů savců jako v jakékoli jiné rezervaci. V rámci národního parku Kruger se nachází soukromá rezervace Ngala, která je první soukromou herní rezervací, která se začlení do tohoto známého parku. S Krugerem hraničí další známé soukromé rezervace, jako jsou Sabi Sand a Timbavati. Národní park Kruger je snadno po cestě přístupný přes Johannesburg (vzdálený jen čtyři hodiny jízdy autem) a nachází se v blízkosti malebných měst jako Graskop, White River a Pilgrims Rest.

Private Safari travel
Kapské Město

Se Stolovou horou, jedním z nejspirituálnějších míst na zemi, v jeho srdci a dvou oceánech u nohou; město Kapské Město je strategicky umístěné na jihozápadním cípu Afriky, který je po staletí známý jako Tavern of the Seas (Taverna moří). Pulzující, kosmopolitní a eklektický mix toho starého a nového, toto bezstarostné město je stejně domovem svého hradu ze 17. století, jehož kanóny nikdy nebyly zanícené hněvem, podobně jako jeho elegantní mrakodrapy a módní nákupní střediska. Je také domovem první mešity v Jižní Africe, nejstarší vinařské farmy, 350leté staré zahrady, oceňovaných restaurací a nadčasových překrásných pláží, proto není překvapením, že legendární spektrální loď Bludného Holanďana strávila plavbou u břehů města celou věčnost.

Private Safari travel
Soukromá přírodní rezervace Phinda

Do soukromé přírodní rezervace &Beyond Phinda se můžete snadno dostat z pobřeží Indického oceánu. Tato rezervace ležící v blízkosti slavného parku iSimangaliso / Greater St Lucia Wetland v severní části KwaZulu-Natal je proslulá rozmanitostí divoké přírody, biodiverzitou a množstvím zvířecích biotopů, jakožto i širokou škálou aktivit, které můžete podniknout na safari. Díky pravidelným pobřežním srážkám se &Beyond Phinda, jež čítá na sedm různých ekosystémů, může těšit z bujné, svěží vegetace, díky níž je často označována za „Sedm světů plných divů“. Toto prostředí, jež vás uchvátí svou různorodou krajinou a bohatou flórou, je domovem mnoha volně žijících živočichů, mezi něž patří nejen Velká pětka, ale také řada ojedinělých druhů, které lze spatřit jen zřídka, jako je například gepard nebo vzácný druh černého nosorožce.

Private Safari travel
Pobřeží velryb

Nedotčené Pobřeží velryb je lemováno majestátními horami a Atlantským oceánem. V celé své délce je známé velkorysými pozorováními velryb, zejména v oblasti Walker Bay mezi místy Hermanus a Gansbaai. Velryby plavou do zálivu, aby se spářili a přivedly potomky a poskytli divákům show ve svém přerušovaném divadle.Stejně velkolepý je Garden Route (Zahradní stezka), jedna z nejnavštěvovanějších oblastí v Jižní Africe. Táhne se podél pobřeží Západního mysu a může se pochlubit nedotčenými bílými plážemi, jezery a lesy, řekami a divokými květinami v milionech kusů – rozmanitost a rozkoš která bere dech.

Private Safari travel
Přírodní rezervace Sabi-Sand

Rezervace Sabi Sand se nachází v jihozápadním rohu světoznámého národního parku Kruger a skládá se z 65 000 hektarů (160 620 akrů). Jedná se o nejprestižnější rezervaci v Jižní Africe a je známý pro neuvěřitelné pozorování leopardů. Zde neexistují oplocení mezi jednotlivými farmami (nebo mezi nimi a parkem Kruger) a zvířata si putují po rozsáhlých úsecích pastvin tak, jak to již dělají dlouhá léta. Díky jedné z nejbohatších populací zvěře v zemi jsou šance tu máte vysoké šance na pozorování Velké pětky (lev, leopard, buvol, slon a nosorožec).

Private Safari travel
Pobřeží vinic

Projděte se přes známé kapské vinice, kde vás čeká harmonická směs umění, přírody a dekadentního jídla, spojená s nejkvalitnějšími víny na světě. Region je zdrojem mnoha legendárních kapských vín, což je výsledkem oblasti bohaté na révu, z nichž mnohé byly poprvé vysazeny už před sto lety. Jeho klasické kapsko-nizozemské zámky, hornaté okolí, bohaté dědictví a oceňované restaurace dali vinicím právo nazývat se jihoafrické hlavní město kulinářství. Široký výběr vinných sklepů může návštěvníkům také dopřát různé místní vyráběné sýry, olivy, ovoce a ekologickou produkci.

Private Safari travel
Soukromá přírodní rezervace Ngala

Soukromá rezervace Ngala se nachází na západní hranici světově proslulého Krugerova národního parku, v samém srdci jihoafrického Lowveldu. Z celého kontinentu je oblast Ngala jednou z nejbohatších na divokou zvěř. V této rozmanité a majestátní krajině můžete běžně pozorovat slony, lvy, leopardy, gepardy, buvoly i bílé nosorožce, které nevyvede z míry ani automobil, takže si jejich pozorování můžete plně vychutnat a v klidu je fotografovat. Ngala je rovněž domovem různých druhů a čeledí ptáků jako jsou například orli, supi, zuborožci, mandelíkovití, sovy, datli a špačci. V Ngale se můžete věnovat zejména sledování zvěře z otevřených vozidel, která křižují oblast o rozloze přibližně 14 700 hektarů (36 500 akrů), a to včetně pozorování nočních zvířat, která lze spatřit až po západu slunce. Pro ty, kteří raději zvolí těsnější kontakt s touto nádhernou africkou divočinou, jsou připraveny komentované procházky. Ze specializovaných safari, která jsou v Ngale k dispozici, si můžete vybrat pozorování ptáků nebo pěší i fotografické výpravy plné dobrodružných zážitků. Zajímavou možností je rovněž aktivní účast při tzv „rhino notching“ – značkování nosorožců a odběru jejich DNA za účelem monitorování jejich populace.

Private Safari travel
Přírodní rezervace Východní pobřeží

Provincie vzrušujících kontrastů – přírodní rezervace Východní pobřeží je domovem těch nejrozmanitějších terénů země. Od vyprahlých úseků Karoo po svěží kopce Transkei je Východní pobřeží turistickou Mekkou. Je zde několik rezervaci s možností pozorování Velké pětky a tuto mimořádnou škálu dobrodružství si zajisté vychutná každý nadšenec divočiny. Národní park Addo Elephant poskytuje některé z nejpozoruhodnějších sledování slonů na světě a jedinečnou příležitost pozorovat mořský život, například velryby a velké bílé žraloky. Stejně senzační je i rezervace Shamwari (domov pro záchranné a vzdělávací střediska Born Free Big Cat Rescue) a 22 000 hektarů původní divočiny soukromé rezervace Kwandwe (54 000 akrů).

Private Safari travel
Zahradní stezka

Zahradní stezka je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v Jižní Africe. Táhne se podél pobřeží Západního mysu a může se pochlubit nedotčenými bílými plážemi, jezery a lesy, řekami a divokými květinami v milionech kusů – rozmanitost a rozkoš, která bere dech.

Private Safari travel
Johannesburg

Po neslavném startu jako stanového městečka plného chatrčí je dnes Johannesburg druhé největší město v Africe. Kdyby nebylo objevení zlata zlatokopem Georgem Harrisonem, město by pravděpodobně už ani neexistovalo. Harrison, který jako první začal kopat na útesu, ho prodal jen za 10 britských liber a zmizel beze stopy! Město je dnes známé jako největší oblast těžby zlata na světě, toto živé město není jen průmyslovým obrem; je to srdce ekonomiky země. Od tradičních obchodů "muti" až po exkluzivní butiky v obchodních centrech, ale i divadla, muzea, kulturní vesnice, restaurace, krásné procházky v domorodých zahradách a mnoho dalšího – Johannesburg je rozmanitým kulturním střediskem, který si zaslouží svůj název "iGoli" nebo "město zlata".

Private Safari travel
Kwazulu-Natal

Je rájem teplých vod, sluncem nasáklých pláží a ekologických zázraků – KwaZulu-Natal (také známý jako Království Zulu) je ponořen do historie a dobrodružství. Od rušné přístavní brány Durban, vynikajících restaurací a prvotřídních nákupních center až po historické bojiště, kde svou strategickou sílu ukázaly pánové jako Shaka a Winston Churchill. Tento sluneční region je fantastický pro zájemce o dobrodružství, jakož i pro náročné cestovatele. KwaZulu-Natal je domovem známé a mimořádně soukromé herní rezervace Phinda, jakož i dvou míst světového dědictví UNESCO: bahenní park iSimangaliso / Greater St Lucia a dech beroucí horská oblast parku uKhahlamba-Drakensburg, která nabízí výjimečné umění San Rocku a je ideální pro zanícené turisty.

Private Safari travel
Přírodní rezervace Madikwe

Objevte celou řadu zážitků z jihoafrických safari v rezervaci Madikwe, v provincii Severozápad, v blízkosti hranic s Botswanou. Rozmanitá kombinace stepi buše a polosuché Kalahari, tato rezervace bez výskytu malárie ve výměře 76 000 hektarů se může pochlubit Super sedmičkou – k známé Velké pětce se zde přidává i gepard a ohrožený africký divoký pes. Madikwe je známá pro operaci Phoenix, což je celosvětově největší akce na umístění zvířat, která úspěšně do rezervace zavedla více než 8 000 zvířat a 28 druhů, včetně lva, slona, buvola a bílého nosorožce, to vše od roku 1991. Je také domovem více než 350 druhů ptáků, několik z nich je pro Kalahari endemických. Region Madikwe je bohatý na historii, v níž se uskutečnil přechod slavného bojovníka Mzilikazi, jakož i průzkumníků, obchodníků a misionářů včetně Dr. Davida Livingstona a Sira Cornwallis Harrise. Renomovaný jihoafrický spisovatel Herman Charles Bosman slaví oblast v mnoha jeho knihách. Rezervace Madikwe se provozuje jako společný podnik vládní organizace North West Parks Board, soukromého sektoru a místních komunit.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Pobočka: trhy USA a Velká Británie - Nico Van Zyl, generalní manažer. Volejte +44 7849 911 362 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Foto Safari Afrika
Roman Wildlife Foundation