Logo
Nahrávám
Scroll
  • slidebg1
    Destinace
    Zimbabwe
  • slidebg2
  • slidebg3

Objevte kultovní cíle Zimbabwe

Jméno Zimbabwe pochází z původního slova „Ziimba Remambve“, což v překladu znamená „Skalnatý dům“.

Sousedí na severozápadě se Zambií, na východě s Mozambikem, na jihu s Jihoafrickou republikou a na jihozápadě s Botswanou. Nejvíce známé je díky nádherné podívané na Victoriiny vodopády, ale nachází se zde dalši čtyři místa Světového dědictví UNESCO. V Zimbabwe jsou nejnavštěvovanějšími místy Viktorriiny vodopády, safari v přirodní rezervaci Hwange, Mana Pools a Lower Zambezi, Matusadona, Kariba a Matobo Hills.

Image Name for Seo

Je tady největší uměle vytvořená nádrž na světě. Obrovské vody jezera Kariba jsou domovem divokých “tygřích” ryb, které jsou proslulé mezi zanícenými rybáři. Po jejím okraji se pasou stáda divoké zvěře.

Private Safari travel
Národní park Hwange

Největší národní park v Zimbabwe, sloní pevnost Hwange, je oblast bohatá na divokou zvěř zhruba o velikosti Bahamských ostrovů, která byla kdysi královským mysliveckým revírem krále národa Ndebele – Mzilikaziho. V roce 1929 byl prohlášen za národní park. Návštěvníci si tu mohou prohlédnout různé druhy krajin, od pouštního písku a roztroušeného lesa až po travnaté plochy a odkrývající se skály. Velké stáda slonů a buvolů, přímorožce a skupinky hnědých hyen se nacházejí v této nedotčené části divočiny, která se může pochlubit také jednou z největších přežívajících populací divokého psa.

Private Safari travel
Národní park Mana Pools

Světové dědictví UNESCO – Mana Pools – nabízí skutečně vzdálený a drsný zážitek z divočiny. Návštěvníci parku se zde mohou setkat s množstvím volně žijících živočichů, které se zde pohybují od velkých savců až po více než 350 druhů ptáků. Mana znamená v místním jazyce shona "čtyři", čímž se odvolává na čtyři velké nádrže parku, které jsou známkami starých jezer ox-luk vytesaných mohutnou řekou Zambezi. Nacházejíc se uprostřed údolí Zambezi nabízí národní park Mana Pools neuvěřitelnou příležitost vydat se na odborně vedené výlety na kánoe.

Private Safari travel
Viktoriiny vodopády

Místo světového dědictví – Viktoriiny vodopády – jsou jedním z největších světových přírodních výjevů a objektem legend, romantiky a mýtů. Dlouho předtím než skotský misionář a průzkumník, Dr. David Livingstone "objevil" vodopády v roce 1855 je místní obyvatelé Batongy nazvali Mosi-oa-Tunya, "kouř, který hřmí". Livingstone nazval vodopády po své královně. Město dnes správně tvrdí titul adrenalinového hlavního město Afriky, protože je domovem pro zdánlivě nekonečnou škálu adrenalinových sportů, jako je bungee jumping, kanoistika a rafting na zpěněné vodě.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Pobočka: trhy USA a Velká Británie - Nico Van Zyl, generalní manažer. Volejte +44 7849 911 362 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Foto Safari Afrika
Roman Wildlife Foundation