Logo
Nahrávám
Ubytování

Kirkman’s Kamp

Ikona
Lokalita

Nachází se v přírodní rezervaci Sabi Sand; sdílí neoplocenou hranici s Krugerovým národním parkem; denní letecké spojení s přistávací dráhou v Skukuze a následná nenáročná jízda do kempu.

Ikona
Ubytování

12 klimatizovaných vilek; soukromé verandy; WI-FI ve vilkách

Ikona
Vybavení

Bazén s roštovým přepadem; Boma pod širým nebem; Safari Shop; knihovny; Harry's Bar; WI-FI v ubytovacích prostorách; prádelna zdarma

Ikona
Wellness

Masáže na pokoji či ve Wellness centru

Ikona
Pro rodinu

CPro děti všech věkových skupin; program WILDChild; Hlídání dětí k dispozici.

Ikona
Co zažijete na safari

Brzké ranní a pozdně odpolední vyjížďky do rezervace; vycházky do buše s průvodcem; Pozorování ptactva; Leopardi, hyeny skvrnité, různé druhy antilop, sloni, bílí nosorožci, buvoli, hroši

PŘENESTE SE ZPĚT V ČASE DO POHODLÍ STAROSVĚTSKÉ LODGE

VÍTEJTE V KIRKMAN’S KAMP

Tato překrásně zrestaurovaná původní usedlost Harryho Kirkmana nabízí dvanáct půvabných vilek s okny orientovanými do buše a k nádherným trávníkům lemujícím celý komplex i s bazénem, s úchvatným výhledem na řeku Sand River obklopenou panenskou přírodou. Jakmile vejdete do ubytovacích prostor Kirkman´s Kemp, ocitnete se v jiné době. A že místo výjevu elegantně oblečené, uhlazené společnosti hrající kroket uvidíte na trávníku pasoucí se prase bradavičnaté? To vás o starosvětskou iluzi rozhodně nepřipraví. Právě naopak, dokonale tak evokuje atmosféru tohoto jihoafrického statku 20.let minulého století. Perfektní, vlídná obsluha dále umocňuje náladu doby minulé, a v tomto místě navozujícím vzpomínky na staré časy ležícím v jedné z nejznámějších divočin světa, duch safari doslova ožívá.

PROČ TO TU MÁME RÁDI
  • Přírodní rezervace Velké pětky má s Krugerovým národním parkem společnou neoplocenou hranici přetínající plochu o 10 500 hektarech (26 000 akrech).
  • Denní a noční vyjížďky do rezervace, pěší safari a vycházky do buše.
  • Dobová atmosféra autentického transvalského sídla dvacátých let minulého století.
  • Jedna z nejoblíbenějších lodgí v Sabi Sand, ideální pro všechny cestovatele – vhodné pro rodiny s dětmi.
  • Genius loci Harryho Kirkmana.
  • Uvolněná rodinná atmosféra.
  • Místo, kde lze spatřit leopardy.
Lodge

V Kirman´s Kemp se doslova vrátíte zpět v čase. Lodge na horském hřebeni důstojně shlíží na řeku Sand River a na krajinu kolem jako elegantní stará šlechtična. Zelená plechová střecha a pečlivě udržované přilehlé pozemky vytvářejí jakýsi delikátní a kultivovaný ostrůvek uprostřed divoké, nespoutané buše. Dopřejte si odpolední rituál čaje o páté buď na prostorné verandě nebo na zvlněném trávníku ve společnosti několika divokých, leč přátelských návštěvníků.

Pokud je Kirman´s lodge charakteristická svou graciézností, pak prostředí kolem v ničem nezaostává. Procházejte se vzdušnými prostory pro hosty a obdivujte mnohé připomínky starých časů. Čisté linie a původní nábytek vás přenesou do dvacátých let minulého století, aniž by tím bylo nějak narušeno pohodlí a komfort.

V obdivuhodně dobře vybavené knihovně si vychutnejte chvilku jen pro sebe nebo si ukraťte dlouhou chvíli v obývacím pokoji u praskajícího krbu. Chvíle volna můžete trávit u bazénu a přitom se kochat pohledem na buš a údolí řeky i s jejich divokými obyvateli.

Soukromé verandy připojené ke každé chatce nabízejí naprosto nerušené místo k ponoření se do úchvatných panoramat. Starobylé postelové konstrukce se harmonicky doplňují se soudobým vybavením, zatímco upomínkové předměty minulých dob evokují nostalgickou atmosféru safari. Prostorná vana s nožkami v podobě pařátů dokresluje celkový dobový obraz. Samostatné sprchy, jimiž je vybaven každý pokoj, zase dodávají punc modernosti.

Obraťte se na nás a my Vám připravíme cestu dle Vašich požadavků

Roman Baláž, osobní poradce, fotograf a záchrance zvířat. Volejte +420 734 863 169 nebo pište na e-mail.

Pobočka: trhy USA a Velká Británie - Nico Van Zyl, generalní manažer. Volejte +44 7849 911 362 nebo pište na e-mail.

Také můžete využít formulář pro položení dotazu. Těším se na setkání s Vámi.

Chyba: Vyplňte povinné údaje!
Foto Safari Afrika
Roman Wildlife Foundation